Úsporný modul pre ofukovacie pištole

Spoločnost Parker Hannifin predstavuje inovatívny pneumatický úsporný modul HASV Air Saver Module pre použitie s ofukovacími pištolami. Modul je navrhnutý tak, aby z pištole vystupoval pulzujúci a nie trvalý prietok vzduchu, čo môže znížiť spotrebu vzduchu a elektrickej energie až o 35%.

Úsporný modul pre ofukovacie pištole
Ofukovacie pištole obvykle používajú technológiu trvalého prúdu vzduchu, ktorá nepodporuje zníženie spotreby energie. HASV Air Saver Module generuje pulzujúci prúd vzduchu a zároveň minimalizuje zníženie tlaku v mimoriadne krátkej dobe vypnutia, tak aby bola zachovaná rovnaká ofukovacia účinnosť, akú majú zariadenia s technológiou kontinuálneho prúdu vzduchu. Jednotka HASV je najnovším prírastkom do sortimentu Air Saver, ktorý spoločnosť Parker zaviedla do výroby v roku 2015. Je to kompaktná jednotka, ktorá je schopná generovať vysoký výkon. Okrem toho predstavuje bezpečnú a jednoducho ovládateľnú technológiu. Ďalšou výhodou jednotiek HASV, ktoré nevyžadujú regulátor je zníženie prevádzkovej doby aj hluku kompresoru, vďaka čomu sa znížia náklady na jeho údržbu. To je možné dosiahnuť bez obmedzenia tlaku na výstupe ofukovacej pištole a tiež bez zníženia objemového prietoku vzduchu. Frekvenciu pulzovania prúdu je možné nastaviť v rozsahu od 5 do 15 Hz.

Úsporný modul pre ofukovacie pištole
V prípade záujmu o produkt alebo podrobnejšie informácie nám pošlite dopyt prostredníctvom formulára, ktorý sa nachádza v spodnej časti stránky.

Parker