Spoločnosť bola založená v roku 1993 pod obchodným názvom HYDRAULIK TEAM SR s.r.o. Jej hlavnou činnosťou bol predaj hydraulických prvkov nemeckého výrobcu HAWE Hydraulik SE, ktorý je svetovým priekopníkom vo vysokotlakovej hydraulike a v hydraulike sedlových ventilov. Ďalšími silnými oblasťami HAWE Hydraulik SE sú kompaktné hydraulické agregáty a hydraulické prvky pre proporcionálnu techniku.

V roku 1994 bol náš program rozšírený o bezpečnostné rádiové diaľkové ovládanie nemeckého výrobcu Hetronic Steuersysteme GmbH,  čím sa umožnilo v kombinácii s prvkami Hawe Hydraulik ponúknuť výrobcom mobilnej hydrauliky komplexný systém bezdrôtového proporcionálneho ovládania.

V roku 1995 sa spoločnosť stala distribútorom firmy Parker Hannifin Corporation  – popredným svetovým výrobcom prvkov pre fluidnú techniku. Široký sortiment hydraulických prvkov Parker umožnil poskytovať v oblasti hydrauliky komplexné služby. Zároveň sa ponuka rozšírila o prvky pre automatizačnú techniku, elektrotechniku, filtračnú techniku a o rozsiahly sortiment tesniacich prvkov, čím sme sa stali partnerom, ktorý dodáva do priemyslu všetko z jednej ruky – od jednoduchých prvkov až po elektronicky riadené pohony, od prvkov pre poľnohospodárske stroje až po prvky pre letectvo a kozmonautiku. 

O rok neskôr sme začali s výrobou hydraulických agregátov a riadiacich hydraulických blokov podľa špecifických požiadaviek zákazníkov. Okrem dodávok prvkov a systémov sa ponuka rozšírila o komplexný servis a opravy hydraulických systémov a o výrobu hydraulických hadíc. Vykonávame tiež projekčnú a konzultačnú činnosť, merania parametrov a diagnostiku v oblasti hydrauliky.

Našou hlavnou zásadou je orientácia na požiadavky zákazníkov a budovanie dlhodobého partnerského vzťahu založeného na vzájomnej výhodnosti a dôvere. Len spokojný zákazník nám zaistí ďalší rozvoj a existenciu našej spoločnosti.